gototopgototop
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow

Zakończenie działalności szkoleniowej.

Informujemy, że w dniu 26 października 2021 roku, po 27 latach zakończyliśmy działalność szkoleniową w zakresie paralotniarstwa.

Zawodowo nasza przygoda trwała od 1 czerwca 1994 roku, czyli od chwili wpisania Szkoły Latania Rekreacyjnego Aerokrak do Ewidencji Aeroklubu Polskiego.

Instruktorami Szkoły byli: Leszek Mańkowski, Michał Ornatkiewicz, Leszek Sypek, Krystyna Mańkowska, Kamil Mańkowski, Maciej Kopacz, Jerzy Mańkowski, Szymon Gajda i inni. Wspólpracowało z nami wielu wspaniałych ludzi, pełniąc funkcje operatorów wyciagarki.

Od chwili powstania Szkoły Aerokrak specjalizowaliśmy się w szkoleniach paralotniowych i lotniowych z wykorzystaniem wyciągarki. Dzięki temu mogliśmy spełniać marzenia ludzi mieszkających na równinach. W 1995 roku przeprowdzilismy wraz z Michałem Ornatkiewiczem kurs dla instruktorów paralotniowych na uprawnienie do prowadzenia szkolenia za wyciągarką.

Przez ponad ćwierć wieku wyszkolilismy podstawowo wiele tysięcy pilotów paralotni i lotni, przeszkoliliśmy na PPG i PPGG kolejne tysiace. Prowadzilismy wiele kursów kadrowych instruktorskich i dla mechaników paralotniowych.

Od 2004 roku, czyli faktycznego przejęcia nadzoru nad paralotniarstwem przez ULC walczyliśmy z systemem nad powrotem do korzeni, wychodząc z założenia, że tak jak na świecie, paralotniarstwo powinno podlegać organizacji społecznej, a nie urzędowi państwowemu. Niestety, nie udało się... Sprawy w ULC, dzięki pracy nowych, zupełnie niezorientowanych w specyfice dyscypliny ludzi poszły w przeciwnym kierunku. Zamiast stopniowego łagodzenia wymagań - zgodnie ze światowymi trendami - przepisy i wymagania zostały drastycznie zaostrzone. I właśnie w związku z tym doszlismy do wniosku, że walka z wiatrakami nie ma sensu. Pozostawiamy ją tym, którzy mieli wiele do powiedzenia, co trzeba zrobić, ale niewiele robili. Niech się wykażą...

Dziękujemy naszym współpracownikom i uczniom za wspaniałe chwile. Dzięki Wam były to wspaniałe lata. Teraz jednak czas na chwilę odpoczynku. Osiągęliśmy wiek emerytalny i uważamy, że czas na trochę rekreacji lotniczej :)

Oczywiscie Firma pracuje nadal, i nadal będziemy dla Was serwisować spadochrony ratownicze! :)

 Życzymy Wam wielu wspaniałych i bezpiecznych lotów. Do zobaczenia, gdzieś na startowiskach lub przestworzach.

Leszek, Krysia Mańkowscy

Z_on_Krysi_w_czasie_Pikniku_w_Muzeum_Lotnictwa_Polskiego_2016_1

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież

Gdzie szkolimy?

Strona w budowie. Przepraszamy!

Więcej...

Podstawy

 

PPG  - program szkolenia z napędem w zależności od poziomu zaawansowania pilota zakłada naukę obsługi napędu, starty i lądowania oraz nalot w obecności instruktora około 3 - 10 godzin.

SPRAWDŹ TAKŻE: CENNIK TERMINY ZGŁOSZENIE

Szkolenia przeznaczone są dla wszystkich spełniających warunki:

 • ukończone 18 lat, lub  15 lat i zgoda prawnych opiekunów na uprawianie paralotniarstwa
 • posiadanie ważnego dowodu osobistego
 • wykształcenie co najmniej podstawowe
 • wpłata zaliczki w postaci 20% ceny szkolenia na konto szkoły

Miejsca szkoleń:

Do uzgodnienia.

Zakwaterowanie

Niestety nie dysponujemy miejscami noclegowymi. Potrzebujący muszą sobie zabezpieczyć zakwaterowanie we własnym zakresie.

Kadra szkoleniowa

Instruktorem szkolenia jest Leszek Mańkowski

Więcej...

I, II, III Etap szkolenia

Co czeka Cię w naszej szkole paralotniowej? Jak przebiega proces szkolenia? Zobacz też w zakładce terminy szkoleń!

Zajęcia rozpoczynają się przeważnie w poniedziałek,, wykładem z zasad lotu – wszak przyszły pilot wiedzieć musi jak „toto” lata. Po wykładzie rozpoczyna się część praktyczna zajęć, przeprowadzana na łące w czasie której uczymy obsługi paralotni oraz startu. Rozpoczyna się ona od rozłożenia sprzętu i przygotowania paralotni do lotu.

Więcej...

Szkolenie PPG

Szkolenie z napędem PPG prowadzi instr. Leszek Mańkowski

Szkolenie prowadzone jest zgodnie z programem zatwierdzonym i opublikowanym przez Urząd Lotnictwa Cywilnego

Korzystając z doświadczenia, posiadamy bardzo dobre rozeznanie szybko rozwijającego się rynku napędów PPG w Polsce. Mogą państwo liczyć na rady związane z zakupem sprzętu, a dzięki szerokim kontaktom możemy zaoferować sprzęt najlepszych marek w branży. Firmy, które reprezentujemy, podobnie jak my, pragną zapewnić klientowi maksymalny poziom zadowolenia.

Napędy PPG:

 • Per il Volo Miniplane TOP 80 ABM oraz PSF
 • Techno Fly

Paralotnie PPG:

 • Dudek Paragliders NEMO XX i Nemo 4
 • Dudek Paragliders UNIVERSAL
 • Dudek Paragliders NUCLEON

Wymagania: ukończony I-szy Etap szkolenia paralotniowego za wyciągarką, górach lub przeszkolenie w startach za wyciągarką.

Więcej...

Wyjazdy zagraniczne

Aktualnie, ze względów niezależnych nie organizujemy wyjazdów zagranicznych aż do odwołania!

 

 

Więcej...
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • Aerokrak
 • Aerokrak
 • Aerokrak
 • Aerokrak
 • Aerokrak


Aktualności Aerokrak - RSS

Aktualności Aerokrak RSS